Kakaové boby jsou základní surovinou pro výrobu pravé čokolády. Je to jedna z nejkomplexnějších potravin světa, dříve označována indiány jako pokrm bohů, dnes superpotravina. Přírodní kakaové boby jsou 100% čokoládou. Můžete tedy konzumovat samotný základ všech čokolád vyráběných na celém světě.

Po očištění syrových bobů nebo upražení je můžeme jíst samotné se slupkou (která je však nejhořčejší) nebo oloupané a drcené ve formě nibsů pro rychlé dodání energie, zahnání hladu a podporu koncentrace. Mají oříškovou, hořko sladkou chuť. Chutí se podobají hořké čokoládě, jsou ale ještě o něco hořčí.

Při prvním ochutnání vám možná budou připadat velmi hořké, ale na jejich hořkou chuť si zvyknete a časem si vás jejich chuť s podtónem kakaového másla podmaní a bude vás nutit sahat pro ně pořád.

V drcené formě s nimi můžete zdobit různé dezerty, přidávat je do vámi oblíbených jídel, omáček, kaší, jogurtů, míchat je s ovocem, musli apod.

Nepražené kakaové boby ve své přírodní Raw podobě ať už celé nebo na hrubo nadrcené obsahují nejvíce zdraví prospěšných látek Neobsahují žádne trans-tuky ani choresterol a jejich pravidelnou konzumaci v rozumné míře můžeme jen doporučit. Poskytují působivé množství bílkovin, zdravých tuků, vitamínů, minerálů a rostliných sloučenin (flavonoidů).

Kromě bílkovin, komplexnějších forem sacharidů a naturálních tuků jsou kakaové boby velmi dobrým zdrojem vlákniny a antioxidantů a mají několikanásobně vyšší antioxidační účinek než acai, víno, borůvky nebo zelený čaj.

Kakaové boby obsahují i theobromin a menší množství kofeinu. Právě theobromin má podobné povzbudivé účinky jako kofein (méně výrazné, ale dlouhotrvající) a antiastmatické účinky (Pozor - Theobromin je však jedovatý pro psy a kočky)

Velkou devizou je i přítomnost látek navozujících lepší náladu (dopamin, serotonin, anandamid, arginin, fenylalanin). V 17. století bylo kakao společně s čokoládou na anglickém královském dvoře podávané jako přírodní afrodiziakum.

Všeobecné účinky které kakaové boby v sobě ukrývají:

 • stimulační účinek (mírnější a dlouhotrvající), podpora koncentrace
 • navození lepší nálady, pocitů štěstí a blaženosti (silné přírodní antidepresivum)
 • dokáží přispět ke snižování krevního tlaku a pomáhají při různých srdečně-cévních problémech
 • obsahují mnoho výživných látek a snižují riziko vzniku nedostatku více mikroživin
 • lehké přírodní afrodiziakum
 • pomáhají při léčbě zánětů a chronických bolestech
 • podporují prokrvení mozku a zlepšují paměť
 • pomáhají snižovat stres a projevy depresí nebo chronického únavového syndromu.
 • doping pro vaše svaly a nervy. Přináší celkovou podporu svalům a celé nervové soustavě, což oceníte nejen po fyzické námaze, ale také po vyčerpávajícím dnu v práci.
 • pozitivní účinek na pokožku
 • detoxikační účinky a prevence před vznikem různých onemocnění
 • jsou zázračným lékem pro mozek. Nejenže ho udržují zdravý a ve skvělé kondici, ale zvyšují jeho výkonnost a zlepšují paměť i ve vyšším věku, zvyšují rychlost zpracování informací v mozku, zlepšují pracovní paměť a plynulost mluvy. A to především u starších osob, které by měly kakao užívat pravidelně.

  Redukce hmotnosti
  Se 100% čokoládou ve formě kakaových bobů nebo nibsů můžete i zhubnout. Žvýkáním a konzumací těchto bobů doplníte tělu kalorie potřebné pro vaši energii a tím nastartujete i svůj metabolismus a přítomná vláknina vás zasytí na delší dobu a díky tomu se vyhnete nekontrolovatelnému mlsání mezi jídly.

  Za rozumné a pravidelně užívané denní množství můžeme považovat přibližně 15-30g.

  Jako přímý dovozce, pro nejlepěí velkoobchodní ceny nás kontaktujte, nebo navštivte www.opratrade.com

  DOPRAVA

  DOPRAVA

  Při nákupu nad 1500,- Kč do celkové hmotnosti 30 kg doprava zdarma

  Pro každého

  Pro každého

  Naše produkty jsou vhodné pro čokoládovny, distributory, maloobchod, jednotlivce, kosmetický a farmaceutický průmysl.

  Individuální balení

  Individuální balení

  Balení produktů jsme schopni přizpůsobit vašim potřebám.

  Výhodné velkoobchodní ceny

  Výhodné velkoobchodní ceny

  Máme jedny z nejlepších velkoobchodních cen z výrobců a velkoobchodů v Evropě.