Trápí vás vysoký krevní tlak?

 Klíčová slova: Kakaová hmota, čokoládová hmota, kakao, 100% čokoláda, vysoký krevní tlak, snížení krevního tlaku.

 Studií, které zkoumaly blahodárný vliv kakaa, ale i vysoce procentní hořké čokolády proběhlo ve světě mnoho. Všechny dospěly ke stejnému závěru: Produkty bohaté na kakao snižují krevní tlak.

Jedna z těchto studií byla provedena i Dr. Dirkem Taubertem a německými vědci z Kolínské univerzity. Do studie byly zařazeny jak ženy, tak i muži, kteří měli každý den před spaním zkonzumovat malé množství bílé nebo tmavé čokolády. Studie měla překvapivý výsledek. Denní konzumace malého množství komerčně dostupné tmavé čokolády (6,3 g) během 18 týdnů dokázala snížit krevní tlak, přičemž tento příjem čokolády neměl škodlivý vliv na hladinu cukru, lipidů, ani cholesterolu v krvi a co je podstatné, nezvyšoval ani hmotnost. U dobrovolníků užívajících bílou čokoládu nebyl zjištěn protektivní účinek na krevní tlak.

Vědci zjistili, že kakao a jeho produkty (kakaová hmota, čokoládová hmota) s bohatým obsahem flavanolu dokáží významně aktivovat tvorbu oxidu dusnatého (NO), který rozšiřuje cévy a výsledným efektem je snížení krevního tlaku.

 Výsledky všech provedených studií úzce souvisely s kvalitou kakaa a jeho produktů. A právě proto nás těší, že vám můžeme nabídnout naši 100% kakaovou hmotu, též označovanou jako čokoládová hmota nebo 100 % čokoláda bez obsahu cukru, kterou si můžete například nastrouhat do vašich oblíbených dezertů, nebo můžete dále rafinovat a dle potřeby přidat přísady podle vlastních receptů.

 

DOPRAVA

DOPRAVA

Při nákupu nad 1500,- Kč do celkové hmotnosti 30 kg doprava zdarma

Pro každého

Pro každého

Naše produkty jsou vhodné pro čokoládovny, distributory, maloobchod, jednotlivce, kosmetický a farmaceutický průmysl.

Individuální balení

Individuální balení

Balení produktů jsme schopni přizpůsobit vašim potřebám.

Výhodné velkoobchodní ceny

Výhodné velkoobchodní ceny

Máme jedny z nejlepších velkoobchodních cen z výrobců a velkoobchodů v Evropě.