O zelené kávě

Všichni určitě znáte praženou kávu ale samotnou zelenou kávu určitě méně.

Jedná se o zrnka kávovníku, z nichž se teprve pražením připravuje všem známá černá káva.

Plody kávovníků neboli kávové třešně se sbírají, poté se nejprve několik týdnů suší na slunci, následně prasknou a vypadnou z nich zrnka zelené kávy.

Zelená káva se nepraží. Díky tomu její zrna, na rozdíl od tradiční varianty, obsahují daleko větší množství antioxidantů, cenných kyselin a mnoho dalších prospěšných látek, které se při procesu pražení ztrácejí.

Zelená káva si postupně získává místo na našem trhu a pokud jste ji ještě nezkusili, máte nejvyšší čas ji zařadit do svého jídelníčku. Má totiž skvělé účinky.

Obsahuje zejména:

  Kyselina chlorogenová a další fenolové kyseliny jako např. kyselinu kávovou – ovlivňují tělesný metabolismus, zejména vstřebávání živin, působí také na hladinu inzulinu. Všechny jsou řazeny mezi silné antioxidanty. Obecně tyto sloučeniny podporují srdeční aktivitu a krevní oběh.

  Kofein – důležitý alkaloid, který ovlivňuje aktivitu organismu, dočasně stimuluje nervový systém a metabolismus.

  Minerály – především ionty K+ a Mg+  

 Obsah kofeinu v naší zelené kávě je +- 15% : 18.400 mg/kg

Obecné účinky a vlastnosti zelené kávy:

  • Podpora metabolismu, popohání metabolismus tuků a cukrů a snižují hladinu látek ukládaných do zásoby. V kombinaci se cvičením nebo vhodnou stravou radikálně se zvyšuje účinnost.
  • Podporuje hubnutí

Látky obsažené v zelené kávě omezují přeměnu škrobů v cukry. Přebytečná energie se tedy neukládá v podobě tuků

Nic se ovšem nesmí přehánět, tak že to platí i v tomto případě. Zelenou kávu je nutné užívat s mírou. Nečekejte ani že vás sama o sobě zbaví nadbytečných kilogramů. Zelená káva je vynikajícím pomocníkem při hubnutí pouze v tom případě že změníte jídelníček, zařadítedo svého programu pravidelně nějaký pohyb a upravíte prostě svůj životní styl.

Takže žádné sladkosti (nebo jen trochu) , spousty pečiva a také trochu sportovat. V kombinaci se zelenou kávou vás překvapí výsledek a shozené kilogramy

  • K nejvýznamnějším látkám obsažených v zelené kávě patří fenolické sloučeniny z kterých je nejdůležitější kyselina chlorogenová. Tato kyselina je řazena mezi antioxidanty, ale může společně s kofeinem (který je v zelené kávě obsaženýve větším množství než v černé kávě) napomáhat snižování vstřebávání cukru a tím přeměně jeho nadbytku v těle na tuk. Tento vnitřní tuk se většinou hromadí v oblasti břicha a obklopuje srdce, játra, slinivku nebo ledviny. Toto hromadění zvyšuje riziko vzniku cukrovky či kardiovaskulárních chorob.
  • Podle některých zdrojů má také baktericidní vlastnosti, má pozitivní vliv na žlučník (brání vzniku žlučových kamenů), podporuje činnost mozku, snižuje míru únavy a také chuť k jídlu, nebo napomáhá v boji proti celulitidě.
  • Snížení resorpce látek ve střevech – inhibuje některé enzymy. Díky tomu prochází potrava dále, aniž by došlo k jejímu vstřebání a využití v organismu. Ten je pak nucen sáhnout při energetickém výdeji do svých dlouhodobých zásob a odbourávat tukovou tkáň.
  • pomáhá redukovat hladinu cholesterolu v krvi a ta posléze lépe proudí.
  • Snížení pocitu hladu – působí proti některým hormonům, které hlad vyvolávají.
  • Působí antioxidačně a pomáhá detoxifikovat organismus.

Protože že zelená káva obsahuje větší množství kofeinu než pražená káva, může najít využití i jako kvalitní přírodní náhražka energetických nápojů plné škodlivých „éček“.

Zatím nejsou uváděné žádné vedlejší účinky zelené kávy jako takové. Obsažený kofein ovšem může mít nežádoucí účinky jako kofein v silné kávě. To znamená, že lidé kteří nesmí konzumovat kofein obecně, by ji neměli konzumovat

Nedoporučuje se také těhotným a kojícím ženám, dětem do 16 let, osobám s vážnějšími srdečními či cévními chorobami, s vysokým krevním tlakem nebo u pacientů s diabetem.

O přípravě zelené kávy ze dozvíte ZDE

 

DOPRAVA

DOPRAVA

Při nákupu nad 1500,- Kč do celkové hmotnosti 30 kg doprava zdarma

Pro každého

Pro každého

Naše produkty jsou vhodné pro čokoládovny, distributory, maloobchod, jednotlivce, kosmetický a farmaceutický průmysl.

Individuální balení

Individuální balení

Balení produktů jsme schopni přizpůsobit vašim potřebám.

Výhodné velkoobchodní ceny

Výhodné velkoobchodní ceny

Máme jedny z nejlepších velkoobchodních cen z výrobců a velkoobchodů v Evropě.