První civilizací, která znala kakaovník, byly Olmékové na území dnešního Mexika před 3. tisíci lety. Po jejich zániku se na území usadili Mayové, kteří kakaovník již pěstovali a první uvařili hořkou tekutinu z kakaových bobů.

Po pádu mayské civilizace kolem roku 900 n. l. se objevují Aztékové. Před příchodem Španělů byla aztécká říše v plném rozkvětu a kakaové boby zde měly všestranné použití. Sloužily jako platidlo, klasické příklady uvádějí, že králík měl hodnotu 10 bobů a otrok 100 bobů. Kakaovými boby se platily i daně a v neposlední řadě se z nich připravoval čokoládový nápoj.

První Evropan, který přišel do kontaktu s kakaovými boby byl Kryštof Kolumbus, ale až Hernando Cortéz (dobyvatel Mexika) si v roce 1520 uvědomil jejich ekonomickou hodnotu a spolu s nástrojem na výrobu kakaového nápoje je přinesl do Španělska. Zpočátku nápoj úspěch neměl, ale po jeho vylepšení cukrem a vanilkou se stal velmi oblíbeným. Postupně se pití čokolády rozšířilo i do dalších evropských zemí, její výroba a popularita stoupala a trvá dodnes. Nejvíce čokolády na 1 obyvatele se spotřebuje ve Švýcarsku – téměř 11 kg za rok.                                                                             

DOPRAVA

DOPRAVA

Při nákupu nad 1500,- Kč do celkové hmotnosti 30 kg doprava zdarma

Pro každého

Pro každého

Naše produkty jsou vhodné pro čokoládovny, distributory, maloobchod, jednotlivce, kosmetický a farmaceutický průmysl.

Individuální balení

Individuální balení

Balení produktů jsme schopni přizpůsobit vašim potřebám.

Výhodné velkoobchodní ceny

Výhodné velkoobchodní ceny

Máme jedny z nejlepších velkoobchodních cen z výrobců a velkoobchodů v Evropě.